czwartek, 21 czerwca 2012

Pompony z t-shirtu? Czemu nie! DIY

Coś dla wielbicieli drugiego życia rzeczy. Pompony (tak jesteśmy ich wielkimi fankami!) można zrobić także z materiału a nawet ze starej koszulki. Nie jest to nic skomplikowanego. Sami zobaczcie - zamieszczamy krótki tutorial o tym jak zrobić pompony ze starych koszulek. 
0. Przygotowujemy "włóczkę" tnąc t-shirt tak jak pokazane jest np. tutaj. Możemy pominąć końcową fazę naciągania materiału, która konieczna jest przy przygotowaniu "włóczki" do szydełkowania. Ja akurat miałam już przygotowaną wcześniej włóczkę ale na końcu zobaczycie też pompona z nienaciąganego materiału - moim zdaniem jest ładniejszy :-) 
1. Wycinamy z grubej tektury dwa równe koła a następnie przycinamy tak jak na obrazku. 
2. Na jednym z szablonów rozkładamy kawałek naszej koszulkowej "włóczki" lub sznurek. Powinien być mocny - posłuży do związania naszego pompona. 
3. I przykładamy drugim szablonem.
4. Zaczynamy nawijać "włóczkę" na połączone szablony. 
5. Nawijamy, nawijamy, nawijamy...aż skończy nam się materiał. Wiążemy teraz ten kawałek materiału lub sznurka, który na początku umieściliśmy między szablonami. 
6. Bierzemy ostre nożyczki i rozcinamy materiał na połączeniu tekturowych szablonów, uważając, żeby pocięte sznureczki nam nie pouciekały. Gdy przetniemy wszystko ściągamy mocno sznurkiem pozostawionym na początku między szablonami. 
7. Związujemy mocno i gotowe. Możemy jeszcze wyrównać naszego pompona przycinając nożyczkami. 

A ten biały jest z koszulkowej włóczki, która nie była przed nawinięciem w kłębek rozciągana. Efekt jest lepszy bo pompon pełniejszy. I pamiętajcie - im więcej materiału uda się  nawinąć tym pełniejszy wyjdzie pompon. 
Takie pompony mogą posłużyć jako ciekawy element dekoracyjny pokoju lub wedle waszej fantazji - można  zrobić z niego broszkę, połączyć w naszyjnik, zrobić bukiet - co Wam fantazja podpowie :-) 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...