niedziela, 26 maja 2013

Inspiracje na przyjęcia: "Truskawki są słodkie"

Myślę, że oczywiste iż ten post będzie o truskawkach a w zasadzie o przyjęciach, których motywem przewodnim są te pyszne owoce. No bo kto nie lubi truskawek? Pojawiły się już na straganach, niedługo pora ich największego wysypu. Są  pyszne, soczyste, słodziutkie (oczywiście te polskie najlepsze).
Jak więc przygotować truskawkowe przyjęcie?
Jeśli chodzi o aranżacje to nie będzie trudno. Kolory przewodnie to czerwony lub inny równie truskawkowy i zielony, przydadzą się też np. motywy białych kropek na czerwonym i zielonym tle no i możemy działać. Robimy girlandy tych soczystych kolorach - mogą być to girlandy papierowych truskawek albo baner z truskawkowym motywem, świetnie pasują też pompony z papieru. Świetnym pomysłem jest piniata w kształcie truskawki! Przydadzą się jeszcze może naklejki na butelki lub wrapy do babeczek z truskawkowym motywem. Nie ma co przesadzać z ilością dekoracji - zwłaszcza gdy nasz motyw przewodni będzie się pojawiał w poczęstunku a akurat z truskawkami o to nie trudno.Poniżej kilka inspirujących zdjęć:

Jeśli chodzi i jedzenie i napoje, to tu, sprawa też nie jest skomplikowana.
Wystarczy truskawkowy koktajl czy mleko albo pyszny kompocik truskawkowy (jeśli mówimy o przyjęciu dla dzieci bo dla dorosłych to można pomyśleć o czymś innym). Z przekąsek -  truskawki po prostu jako, że takie są chyba najpyszniejsze ale mogą być i w galaretce, i w polewie z czekolady. Oczywiście tort z bitą śmietaną i truskawkami, no i babeczki.  Ale są też inne pomysły - cake-pops czy ciasteczka z truskawkowym lukrem lub kremem lub bananowo-truskawkowe szaszłyki. Smacznego!


fot. 1. www.karaspartyideas.com; 2, 8 pizzazzerie.com  3. www.hwtm.com  4. tikkido.com  5, 18, 20, 23, 25catchmyparty.com 6, 10 pizzazzirie.com  7. littlesooti.blogspot.com   9.party-wagon.com 11.celebrationsathomeblog.com  12, 13, 16,17, 26 Pinterest, 14. dandi.com.au 
15. 500px.com, 19. www.thenovicechefblog.com 21.24 littlebigco.blogspot.com.au
22. www.thetomkatstudio.com, 
 27. indulgy.com

I przypominamy o rozdawajce - wystarczy dołączyć do nas i zostawić komentarz i 5 pięknych pomponów w wybranym kolorze może powędrować właśnie do Ciebie:

1 komentarz:

  1. :) piękne!
    a pod którym wpisem zostawiamy komentarze?
    za tydzień przeprowadzka i nowonarodzona córka na pewno by przyjęła takie pomponiki do swojego kącika <3
    i do tego w wybranym kolorze, biorę udział w rozdawajce!

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...