czwartek, 18 lipca 2013

DIY: papierowe pudełka z talerzy jednorazowych - na przyjącie w ogrodzie lub piknik!

Dzisiaj mały tutorial. Prosty sposób na zrobienie pudełek na owoce, ciasteczka lub inne drobne przekąski z wykorzystaniem papierowych, jednorazowych talerzyków. Fajne np. na piknik czy party w ogrodzie - nie trzeba potem zmywać :)
 Potrzebne materiały to talerzyki papierowe, linijka, ołówek, nożyczki, coś do wiązania - rafia, wstążka, zwykły sznurek i jak chcemy to coś do ozdobienia naszych talerzyków np. farbki. Możemy takie talerzyki przecież dopasować do reszty przyjęcia kolorystyką lub fajnym motywem. Zamiast zwykłych nożyczek można użyć takich do wycinania ozdobnych wzorów.
Na dnie talerzyka rozrysowujemy prostokąt lub kwadrat i prowadzimy linie aż do brzegów talerzyka - to będzie dno naszego pudełka i linie cięcia.
 Następnie możemy ozdobić zewnętrzną stronę - malujemy, stemplujemy - co nam się podoba. No i możemy ozdobnie obciąć brzegi :)
Rozcinamy co druga linię tak jak na zdjęciu.
Przed nami najtrudniejsza część - składamy pudełko i związujemy. Można też skleić ale nie trzeba. Talerzyki można udekorować wcześniej, rozrysować linie, rozciąć i zabrać ze sobą np. na piknik gdzie tylko je złożymy i wypełnimy smakołykami.
Powodzenia :)

4 komentarze:

  1. Arbuzowe inspiracje na tym Blogu skusiły mnie do regularnego odwiedzania tego miejsca. Uwielbiam ten tutejszy kolorowy klimat! Stąd też przy okazji nominacji do Liebster Blog Award-pozwoliłam sobie ująć i to miejsce.Do niczego nie zobowiązuje, ale życzę tylko dobrej zabawy-jeśli postanowicie się przyłączyć .Pozdrawiam serdecznie!

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo dziękujemy choć zrobiłyśmy sobie przydługą przerwę wakacyjną za co przepraszamy i już wkrótce wracamy do sieci :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo pomysłowe, i do tego praktyczne :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...